Класиране за градското първенство на Видин след 6 турнира

Градско първенство на Видин – временно класиране

общо временно класиране 23.1.2016 20.2.2016 26.3.2016 30.4.2016 01.6.2016 25.6.2016 23.7.2016 27.8.2016 24.9.2016 29-30.10.216 26.11.2016 17.12.2016
Макреш Костол градско градско Лайънс блиц Белоградчик градско градско Блиц Видин Мемориал Видин градско градско
място точки място точки място точки място точки място точки място точки х 2 място точки х 2 място точки място точки място точки място точки x 3 място точки място точки
1 64 Мирослав Милчев 1во-Iд 10 1 10 2 9 2 9 3 16 6 10
2 57 Евтим Стефанов 1во-IIд 9 2 9 4 7 4 14 2 18
3 48 Илиян Илиев 2ро-IIд 6 3 8 3 8 6 10 3 16
4 37 Мирослав Костов 5 6 1 15 7 4 5 12
5 27 Ивайло Тодоров 4 7 1 20
6 25 Владимир Кръстев 1 25
7 19 Красимир Цветков 1 15 9 4
8 18 Волен Дюлгеров 2 18
9 15 Пепи Паскалев 3 8 6 5 10 2
10 14 Ангел Младенов 4 14
11 12 Божидар Тодоров 5 12
12 11 Георги Димитров 2ро-IIIд 5 5 6
13 8 Николай Велчев 1во-IIIд 8
14 8 Грийн Мойра 7 8
15 8 Емил Цолов 7 8
16 7 Христо Велчев 2ро-Iд 7
17 6 Тони Ангелов 8 6
18 6 Петър Цаков 8 6
19 4 Витко Пантев 3то-Iд 4
20 4 Цветан Цоков 3то-IIIд 2 10 2
21 4 Гили Димитров 9 4
22 3 Кристина Йорданова 8 3
23 3 Николай Живков 3то-IIд 3
24 2 Захари Виденов 9 2
25 1 Светли Атанасов 10 1

IX open Belogradchik

IX трансграничен открит турнир Белоградчик

На 25 юни 2016 се проведе IX открит турнир по ускорен шах в хотел Скалите, Белоградчик.

В турнира участваха 42 състезатели от Сърбия, Румъния, Холандия и цяла България. Участниците имаха възможност да се докоснат до големия шахмат благодарение на участието на гросмайстор Александър Делчев, който с възможно най-убедителния резултат 7 от 7 се класира на първо място! За второто място от шестима състезатели завършили с 5 точки компютърът класира по бухолц майстора на спорта от Видин – Ивайло Тодоров. Трети остана Методи Стойнев.

Най-силно представилата се жена бе гм Емилия Джингарова, следвана от Елисавета Иванова от с.Митровци, област Монтана. От международните състезатели най-добре се класира Марко Живкович от Сърбия, а специална награда получи 10годишния Александър Рутен от Холандия. При ветераните най-добре се класира Петър Орев, а специална награда взе Васил Мировановски. За неградиран състезател наградата отиде при Божидар Тодоров, а награда за състезател до 14г грабна Станислав Спасов от Белоградчик!

Крайно класиране след 7 кръга

Rk. СтНо Name ФЕД Rtg Т.  ТБ1  ТБ2  ТБ3
1 1 gm Delchev Aleksandar BUL 2606 7,0 30,5 22,5 3,0
2 4 Todorov Ivailo BUL 2242 5,0 31,5 22,5 3,0
3 2 Stoinev Metodi BUL 2274 5,0 30,0 21,0 2,0
4 8 Zivkovic Marco f SRB 2173 5,0 30,0 20,5 2,0
5 15 Stefanov Evtim BUL 1967 5,0 26,0 18,0 2,0
6 3 wgm Djingarova Emilia w BUL 2248 5,0 25,0 17,5 1,0
7 10 Nachev Nasko BUL 2129 5,0 24,5 17,5 3,0
8 11 Arandjelovic Aleksander f SRB 2109 4,5 31,5 23,0 1,0
9 6 Iliev Ilian BUL 2183 4,5 29,5 21,5 1,0
10 5 Petrovic Dragan f SRB 2208 4,5 27,5 20,0 1,0
11 9 Orev Petar vet BUL 2157 4,5 26,5 19,0 1,0
12 20 Mladenov Angel BUL 1844 4,5 26,0 19,0 2,0
13 43 Todorov Bozhidar BUL 0 4,5 23,5 16,5 2,0
14 7 Milchev Miroslav BUL 2176 4,0 33,0 23,0 1,0
15 39 Ribagin Emil BUL 0 4,0 28,5 21,0 1,0
16 18 Tsolov Emil BUL 1927 4,0 27,5 21,5 1,0
17 17 Tsakov Petar BUL 1944 4,0 25,0 17,5 2,0
18 27 Tsvetkov Krasimir BUL 1945 4,0 22,5 17,0 1,0
19 22 Paskalev Pepi BUL 1756 4,0 21,0 16,5 2,0
20 12 Dimitrov Ventsislav BUL 2048 3,5 29,5 20,5 2,0
21 28 Varbanov Mihail BUL 1800 3,5 23,0 16,5 1,0
22 24 Rutten Alexander u14f NED 1483 3,0 27,5 20,0 1,0
23 36 Macamate Marin f ROU 0 3,0 27,0 19,0 1,0
24 30 Carstea Gigi f ROU 0 3,0 25,5 17,5 3,0
25 21 Mirovanovski Vasil vet BUL 1814 3,0 25,0 17,5 2,0
26 23 Nikolov Nikolay BUL 1747 3,0 24,5 15,5 2,0
27 13 Vladimirov Vladimir vet BUL 1996 3,0 24,0 17,0 1,0
28 31 Catanu Costel f ROU 0 3,0 23,0 17,0 2,0
29 33 Dumitrescu Ionel f ROU 0 3,0 23,0 16,5 1,0
30 29 Antov Antanas vet BUL 0 3,0 23,0 16,0 2,0
31 37 Minchev istatko vet BUL 0 3,0 23,0 16,0 1,0
32 35 Ivanova Elisaveta wvet BUL 0 3,0 20,5 14,0 1,0
33 25 Yordanova Kristina BUL 1299 3,0 18,5 12,5 1,0
34 16 Brichikova Aliana wvet BUL 1947 2,5 27,0 19,5 2,0
35 38 Penkov Penko vet BUL 0 2,5 20,5 15,5 2,0
36 44 Tsenov Blagoi vet BUL 0 2,0 21,5 16,5 1,0
37 26 Tsvetanov Pavel vet BUL 2060 2,0 21,5 14,5 1,0
38 41 Spasov Stanislav u14 BUL 0 2,0 19,5 14,5 0,0
39 42 Stoyanov Georgi u10 BUL 0 2,0 17,0 12,5 1,0
40 34 Ignatovic Zorana wf SRB 0 2,0 16,5 13,0 1,0
41 40 Slavchov Plamen BUL 0 1,0 19,0 15,0 0,0
42 14 Kostov Miroslav BUL 1974 0,0 17,5 12,5 0,0
19 Dimitrov Georgi BUL 1924 0,0 17,5 12,5 0,0
44 32 Delcheva Gergana wu14 BUL 0 0,0 17,5 11,5 0,0

IX трансграничен турнир – Белоградчик

IX ОТКРИТ ТРАНСГРАНИЧЕН ШАХМАТЕН ТУРНИР

БЕЛОГРАДЧИК, 25.06.2016г.

 

Място за игра:

гр.Белоградчик, хотел „Скалите”

Система:
Турнирът ще се проведе в 7 кръга по Швейцарска система.

За съставяне на двойките, ще се използва утвърдената от ФИДЕ компютърна програма Swiss-Manager.

Контрола за игра:

Всеки състезател ще има по 20 минути плюс 10 секунди на ход за завършване на партията.

Времето за игра ще се измерва с дигитални часовници, лицензирани от FIDE.

Програма:

25.06.2016г.

Техническа конференция:   10:45 ч.

I кръг:                                    11:00 ч.

II кръг:                                  12:10 ч.

III кръг:                                 13:20 ч.

Почивка:                   14:30 – 15:00 ч.

IV кръг:                                 15:00 ч.

V кръг:                                  16:10 ч.

VI кръг:                                 17:20 ч.

VII кръг:                               18:30 ч.

Закриване и награждаване: 19:45 ч.

Такса за участие: 20лв.

Деца до 14г, ветерани /навършени 60 години/, членове на ШК “Найден Войнов” – Видин – 10лв. Ветерани над 75 години, деца под 10години и гросмайстори не заплащат турнирна такса.

Гарантиран награден фонд осигурен от ШК „Найден Войнов“: 1000 лева

I място:

150 лв.

VII място:

50 лв.

II място:

100 лв.

VIII място:

40 лв.

III място:

80 лв.

IX място:

40 лв.

IV място:

70 лв.

X място:

40 лв.

V място:

60 лв.

XI място:

40 лв.

VI място:

50 лв.

XII място:

40 лв.

Специални награди:

Ветерани: I място – 40 лв.

        Жени: I място – 40лв

Местен: I място – 40 лв.

Състезател под 14г.: Iмясто -  40 лв

Неградиран: I място – 40лв

Чуждестранен състезател: I място – 40лв

Момчета до 14 г. – грамоти първо, второ и трето място

Момичета до 14 г. – грамоти първо, второ и трето място

Важно: Специални награди се раздават само при наличие на минимум трима състезателя в група.

Класиране:

Наградите не се делят при равенство на точките, а се разпределят по допълнителните показатели:

Бухолц медиана; Бухолц; Брой победи; Натрупване; Редуцирано натрупване.

Регистрация:

Регистрация от 10:00 до 10:30ч. в х-л „Скалите”,  гр.Белоградчик

Заявки за участие:

Моля изпращайте заявки за участие до 25 юни на имейл: chess_vidin@abv.bg

Тел: 0887 222 883 – Евтим Стефанов

Официален сайт: http://chess.bcvidin.org