Въртележка в последния кръг на градското през февруари

Градското първенство на Видин за пръв път в историята печели президента на клуба и организатор на ежемесечни градски първенства във Видин от 2007 година – Евтим Стефанов.

Трима състезатели завършиха с 5,5т от 7 кръга. На второ място се класира Мирослав Костов, който не успя да се наложи в последния кръг на Пепи Паскалев и съответно да вземе първо място. На трето място също с 5,5т се класира треньора в шахматната школа Илиян Илиев, който в последния кръг победи градския първенец Мирослав Милчев.

Gradsko 2015/02/28

Organizer(s) : VIDIN CHESS CLUB
Chief or supervising arbiter : Stefanov Evtim
Town : Vidin, chess school
Rating-Ø : 1780
Date : 2015/02/28

Final Ranking

Rank SNo. Name Rtg FED Pts BH.
1 8 Stefanov Evtim 2000 BUL 5,5 20,0
2 1 Kostov Miroslav 1950 BUL 5,5 18,5
3 5 Iliev Ilian 2172 BUL 5,5 18,0
4 2 Milchev Miroslav 2176 BUL 5,0 18,5
5 4 Mikov Mihail 1619 BUL 4,0 18,5
6 6 Dimitrov Ventsislav 2000 BUL 4,0 15,0
7 3 Valchev Valeri 0 BUL 2,0 20,0
8 9 Yordanova Kristina 0 BUL 2,0 18,5
9 7 Paskalev Pepi 1700 BUL 1,5 15,0

областен турнир до 8ми клас – 25.02.2015г

Шампион – Иван Иванов /5клас/ от ОУ “Иван Вазов”

На второ и трето място се класираха съответно Дейвид Ангелов от СОУ “Цар Симеон Велики” и Захари Виденов от ОУ “Иван Вазов”.

Златен медал до 6ти клас взе Светли Атанасов от училището домакин на шахматните турнири – СОУ “Любен Каравелов”

Oblasten shahmaten turnir 5-8 klas

OBLAST VIDIN

Organizer(s) : Chess Club “Naiden Voinov” Vidin
Tournament Director : Evtim Stefanov
Chief or supervising arbiter : Evtim Stefanov
Town : SOU Luben Karavelov
Date : 2015/02/25

Final Ranking

Rank SNo. Name FED Pts BH.
1 10 Ivanov Ivan IV5 BUL 6,0 14,5
2 1 Angelov Deivid CSV6 BUL 5,0 14,5
3 28 Videnov Zahari IV4 BUL 5,0 14,0
4 23 Raykov Rosen LK7 BUL 4,5 15,0
5 3 Atanasov Svetoslav LK6 BUL 4,0 15,0
6 26 Tomov Aleksandar IV5 BUL 4,0 15,0
7 16 Milchev Svetlin PRS6 BUL 4,0 13,5
8 19 Pavlova Tsvetelina LK6 BUL 4,0 13,0
9 14 Lozanov Gabriel PRS6 BUL 4,0 11,5
10 31 Zlatomirov Momchil IV4 BUL 3,5 14,5
11 4 Bishkov Konstantin PMG5 BUL 3,5 11,5
12 24 Simeonov Denis KM4 BUL 3,0 14,0
13 11 Ivanov Martin IV5 BUL 3,0 13,5
14 12 Ivanov Ventsislav IV5 BUL 3,0 12,5
15 29 Volodieva Vivian IV5 BUL 3,0 11,0
16 17 Mladenova Gabriela PRS5 BUL 3,0 10,0
17 32 Zlatomirova Kalina IV4 BUL 3,0 10,0
18 27 Tosheva Velisa IV4 BUL 3,0 10,0
19 25 Stefanova Raya PMG5 BUL 2,5 12,0
20 2 Angelov Yavor PRS7 BUL 2,5 11,0
21 22 Rangelov Mihail PRS7 BUL 2,5 8,0
22 5 Georgiev Georgi LK5 BUL 2,0 11,5
23 8 Iliev Ilia LK5 BUL 2,0 11,5
24 9 Iliev Rosen PRS7 BUL 2,0 11,0
25 30 Yordanov Martin LK4 BUL 2,0 9,0
26 7 Gergov Anislav LK3 BUL 1,0 12,5
27 20 Petrov Kristian LK3 BUL 1,0 11,0
28 18 Naidenov Antoan LK3 BUL 1,0 10,5
29 21 Petrov Valentin LK3 BUL 1,0 10,5
30 15 Marchev Marian LK3 BUL 1,0 9,5
31 6 Georgieva Tsvetelina LK6 BUL 1,0 8,0
32 13 Kostov Viktorio PRS5 BUL 1,0 8,0

на 24ти февруари турнира до 4ти клас спечели Вероника Тодорова

Вероника Тодорова спечели по безапелационен начин турнира до 4ти клас след като се наложи последователно на основните й конкуренти за титлата през месец февруари.

Общо 40 участника мериха сили в залата на СОУ “Любен Каравелов”. На второ място се класира второкласника Алекс Ангелов, отстъпвайки точка само на Вероника. Трети остана Захари Филипов.

Oblasten shahmaten turnir 3-4 klas 24.02.2015

OBLAST VIDIN

Organizer(s) : Chess Club “Naiden Voinov” Vidin
Tournament Director : Evtim Stefanov
Chief or supervising arbiter : Ilian Iliev
Town : SOU Luben Karavelov
Date : 2015/02/24

Final Ranking

Rank SNo. Name FED Pts BH.
1 29 Todorova Veronika IV4 BUL 6,0 17,0
2 3 Angelov Aleks IV2 BUL 5,0 14,0
9 Filipov Zahari IV4 BUL 5,0 14,0
4 26 Simeonov Denis KM4 BUL 5,0 13,0
5 39 Zlatomirov Momchil IV4 BUL 4,0 18,0
6 13 Hristov Aleksandar IV3 BUL 4,0 15,5
7 30 Tosheva Velisa IV4 BUL 4,0 15,0
8 18 Marchev Marian LK3 BUL 4,0 14,0
9 1 Aleksandrov Dobrin IV3 BUL 4,0 13,0
10 34 Yonov Rosen IV4 BUL 4,0 12,0
11 40 Zlatomirova Kalina IV4 BUL 4,0 12,0
12 33 Vergilova Yoana IV3 BUL 4,0 11,5
13 35 Yordanov Aleks IV4 BUL 4,0 11,0
14 32 Vankov Martin VL3 BUL 4,0 10,0
15 5 Borisov Nikola VL4 BUL 3,0 14,0
16 21 Panchev Emilian LK4 BUL 3,0 14,0
17 8 Evdokimiov Valentin LK3 BUL 3,0 13,5
18 38 Zdravkov Lazar BUL 3,0 13,0
19 12 Gergov Anislav LK3 BUL 3,0 12,5
20 25 Rosenova Aleksandra IV4 BUL 3,0 11,0
27 Stefanov Radoslav IV3 BUL 3,0 11,0
22 31 Tsvetanov Aleksandar LK4 BUL 3,0 11,0
23 22 Petrov Kristian LK3 BUL 3,0 11,0
24 28 Todorov Valeri LK4 BUL 3,0 11,0
25 2 Aleksandrov Veselin IV4 BUL 3,0 10,0
26 23 Petrov Valentin LK3 BUL 3,0 9,5
27 20 Naidenov Antoan LK3 BUL 2,0 13,0
28 6 Danailov Bozhidar IV3 BUL 2,0 13,0
29 19 Mishev Aleksandar IV3 BUL 2,0 12,5
30 14 Iliev Viktor LK4 BUL 2,0 10,5
31 15 Kirilov Vladimir VL4 BUL 2,0 10,5
32 36 Yordanov Martin LK4 BUL 2,0 10,0
33 7 Dimitrov Plamen LK4 BUL 2,0 10,0
34 4 Asenov Tomislav LK3 BUL 2,0 9,5
35 37 Yordanov Tsetsko VL3 BUL 1,5 9,5
36 11 Georgieva Viktoria LK4 BUL 1,5 9,0
37 24 Petrova Vqra LK3 BUL 1,5 5,5
38 16 Koleva Magdalina IV3 BUL 1,0 9,0
39 10 Genov Preslav VL3 BUL 1,0 8,5
40 17 Krasimir Kirilov LK4 BUL 0,5 6,5