Денис Симеонов от СОУ “Кирил и Методий” триумфира на областния ученически турнир до 4ти клас

На 27ми януари се проведе областния турнир до 4ти клас. Денис не допусна загуба и след 5 победи жребия го изправи пред другия непобеден – Алекс Йорданов. Днес и двамата бяха във вихъра си. Алекс спечели много трудни партии в цайтнота, което навярно го поизмори и с материален превес предложи реми на Денис. Бухолца, обаче бе в полза на Денис и му донесе златния медал. Алекс остана втори.

Второкласникът Алекс Ангелов след като спечели турнира до 2ри клас предишния ден продължи с доброто си представяне и допусна една единствена загуба, макар и нелепа, след като остави за по-малко от секунда топа си на бито поле. Независимо от това се бори до край и имаше големи шансове да спечели дори.

Четвърта с 5 точки остана голямата шампионка Вероника Тодорова, която след като отсъства последните 2 турнира още в първия кръг забрави за часовника и загуби по цайт в спечелена позиция срещу коравия съперник Захари Филипов.

На пето място и първи от 3ти клас се класира Добрин Александров. Той стартира неубедително срещу Цветана Обесникова – ЦДГ Арабела!, която го хвана на детски мат в първия кръг, но после беше безупречен до края. Въпреки слабостта му да си опипва фигурите Добрин се представи много добре.

Шампионът Момчил Златомиров бе удостоен с внимание и песничка от своите шахматни другари!

 

Oblasten shahmaten turnir 3-4 klas 27.01.2015

OBLAST VIDIN

Organizer(s) : Chess Club “Naiden Voinov” Vidin
Tournament Director : Evtim Stefanov
Chief or supervising arbiter : Evtim Stefanov
Town : SOU Luben Karavelov
Date : 2015/01/27

Final Ranking

Rank SNo. Name FED Pts BH.
1 27 Simeonov Denis K.M.4 BUL 5,5 16,0
2 41 Yordanov Aleks IV4 BUL 5,5 15,0
3 3 Angelov Aleks IV2 BUL 5,0 15,5
4 33 Todorova Veronika IV4 BUL 5,0 15,0
5 1 Aleksandrov Dobrin IV3 BUL 5,0 13,5
6 10 Filipov Zahari IV4 BUL 4,0 16,5
7 6 Borisov Nikola VL4 BUL 4,0 15,0
8 44 Zlatomirov Momchil IV4 BUL 4,0 14,5
45 Zlatomirova Kalina IV4 BUL 4,0 14,5
10 35 Tsvetanov Aleksandar LK4 BUL 4,0 14,0
11 16 Hristov Aleksandar IV3 BUL 4,0 13,0
12 38 Vankov Martin VL3 BUL 4,0 12,0
13 34 Tosheva Velisa IV4 BUL 4,0 12,0
14 39 Vergilova Yoana IV3 BUL 4,0 11,0
15 23 Nikolov Lachezar LK4 BUL 4,0 11,0
16 32 Todorov Valeri LK4 BUL 3,5 11,0
17 18 Ivanov Hristo IV4 BUL 3,0 16,0
18 24 Obesnikova Tsvetana CDG BUL 3,0 15,0
19 19 Kirilov Vladimir VL4 BUL 3,0 14,5
20 20 Marchev Marian LK3 BUL 3,0 14,0
21 26 Petrov Valentin LK3 BUL 3,0 12,5
22 22 Naidenov Antoan LK3 BUL 3,0 12,0
23 2 Aleksandrov Veselin IV4 BUL 3,0 11,0
24 29 Stoyanov Ivan CSV3 BUL 3,0 11,0
25 28 Spasov Stanislav VL3 BUL 3,0 10,0
26 43 Zdravkov Lazar LK4 BUL 3,0 9,5
27 30 Stoyanov Mihail VL4 BUL 3,0 8,0
28 15 Gergov Anislav LK3 BUL 2,5 13,5
29 37 Vanchev Viktor LK3 BUL 2,5 11,5
30 36 Vanchev Nikolay LK3 BUL 2,5 9,5
31 12 Georgiev Aleksandar LK3 BUL 2,5 8,5
32 5 Blagoev Pavel IV4 BUL 2,0 12,5
33 4 Asenov Tomislav LK3 BUL 2,0 12,0
34 9 Evdokimov Valentin LK3 BUL 2,0 11,0
35 17 Iliev Victor LK4 BUL 2,0 10,5
36 14 Georgieva Victoria LK4 BUL 2,0 10,0
37 21 Mishev Aleksandar IV3 BUL 2,0 9,5
38 42 Yordanov Tsetsko VL3 BUL 2,0 9,5
39 7 Dimitrov Denis LK4 BUL 1,5 12,5
40 25 Petrov Antonio LK4 BUL 1,5 9,5
41 31 Todorov Kristian LK3 BUL 1,5 8,0
42 8 Dimitrov Plamen LK4 BUL 1,0 11,5
43 40 Yonchev Lubomir IV4 BUL 1,0 9,0
44 11 Genov Preslav VL3 BUL 0,0 9,0
45 13 Georgieva Hristina IV3 BUL 0,0 9,0

победител в турнира за 1-2 клас – Алекс Ангелов

На 26.01.2015г. се проведе областния ученически турнир за деца 1-2клас.

Алекс Ангелов отново бе безапелационен и с внимателна игра спечели всичките си партии и получи заслужено купата и златен медал.

Алекс, както и останалите първи пет деца в генералното класиране са от ОУ “Иван Вазов”, където израстват най-много шахматни таланти на Видин! Ръководител на Алекс и останалите медалисти е г-жа Татяна Генова, която през последните години се утвърди като един от най-активните учители с значим принос за развитието на шахмата в гр. Видин!

На второ и трето място останаха двама първокласници – Калоян Ангелов и Кристиян Иванов, за които тепърва ще се говори, а златен медал до първи клас взе Петър Георгиев от ОУ”Иван Вазов”

Крайно Класиране

Rank SNo. Name FED Pts BH.
1 2 Angelov Aleks I.V.2 BUL 5,0 12,0
2 3 Angelov Kaloyan I.V.1 BUL 4,0 9,0
3 13 Ivanov Kristian I.V.1 BUL 4,0 8,5
4 9 Georgiev Georgi I.V.2 BUL 4,0 8,0
5 21 Petrov Petar I.V.2 BUL 4,0 7,5
6 7 Dechev Martin L.K.2 BUL 3,5 8,5
7 10 Georgiev Petar I.V.1 BUL 3,0 9,0
8 4 Angelov Stefan V.L.2 BUL 3,0 8,5
9 27 Tsolov Stilian V.L.2 BUL 3,0 8,5
10 22 Petrov Ventsislav L.K.2 BUL 3,0 8,0
11 20 Petrov Aleksandar I.V.2 BUL 3,0 8,0
12 14 Kamenov Ivailo I.V.2 BUL 3,0 7,5
13 17 Obesnikova Tsvetana CDG BUL 3,0 6,5
14 29 Vankova Raya I.V.2 BUL 2,5 9,0
15 28 Valentinova Stela I.V.2 BUL 2,5 7,5
16 18 Parashkevov Aleksandar I.V.2 BUL 2,5 6,5
17 26 Tosheva Teodora I.V.1 BUL 2,5 6,5
18 8 Emilov Erik L.K.2 BUL 2,5 6,0
19 30 Vasilev Georgi I.V.1 BUL 2,0 9,0
20 23 Plamenov Vladimir L.K.2 BUL 2,0 8,5
21 11 Georgieva Marina V.L.1 BUL 2,0 7,0
22 25 Starbanov Aleksandar V.L.1 BUL 2,0 7,0
23 6 Damyanova Victoria V.L.2 BUL 2,0 6,5
24 31 Yosifov Stefan I.V.1 BUL 2,0 6,0
25 19 Petkov Eduard I.V.2 BUL 2,0 6,0
26 15 Mitev Viktor L.K.2 BUL 2,0 5,0
27 1 Aleksandrov Konstantin L.K.2 BUL 1,5 6,0
28 24 Slavchev Rostislav V.L.1 BUL 1,0 7,0
29 16 Mitkova Monika I.V.2 BUL 1,0 6,0
30 5 Borisov Ilian I.V.1 BUL 1,0 5,0
31 12 Gerasimov Mario L.K.2 BUL 0,5 5,0

XXXVI Мемориал 17 партизани – Макреш

На 24 януари 2015г. се проведе традиционния отборен шахматен турнир 17 партизани Макреш в чест на геройски загиналите борци за свобода от с.Макреш.

Турнирът бе открит от председателя на Общински Съвет – Макреш г-н Перо Велков и Председателя на Шахматен клуб “Найден Войнов” и съдия на турнира – Евтим Стефанов.

Рекордният  брой участници едвам се побраха в голямата зала на читалището – общо 22 отбора от областите Видин, Монтана, както и съседните населени места от Сърбия – Роглево и Румъния – гр.Калафат.

Турнирът протече в дух на феърплей и взаимно уважение. Организаторите от Община Макреш както обикновено се показаха като добри домакини и предложиха на участниците банкет след шахматните битки.

Турнирът бе спечелен от отбора на Химик Видин в състав: Мартин Марков, Мирослав Костов и Цветан Цоков!

 

Отборно класиране:

XXXVI memorial 17 Partizani Makresh

Organizer(s) : Obstina Makresh, Chess Club “Naiden Voinov”
Tournament Director : Pero Velkov
Chief or supervising arbiter : Evtim Stefanov
Town : Makresh
Date : 2015/01/24

Final Ranking

Rank Team Gam. + = - MP Pts.
1 Himik Vidin 7 6 1 0 13 15,0
2 Partizani Makresh 7 6 0 1 12 16,0
3 Timok Bregovo 1 7 5 1 1 11 15,0
4 Mitrovtsi 7 4 1 2 9 12,0
5 Chiprovtsi 7 4 1 2 9 11,0
6 Calafat 1 7 4 0 3 8 12,0
7 Chitaliste Makresh 7 4 0 3 8 12,0
8 Midgur Gorni Lom 7 4 0 3 8 12,0
9 Raketa Bel imel 7 4 0 3 8 11,5
10 Zvezda Makresh 7 4 0 3 8 11,0
11 Naidenovi 7 4 0 3 8 11,0
12 Botev Dimovo 7 3 1 3 7 10,0
13 Dunavtsi 7 3 0 4 6 11,5
14 Yordan Yonchev Kula 7 3 0 4 6 11,0
15 Vihar Vinarovo 7 3 0 4 6 10,0
16 Calafat Amatori 7 3 0 4 6 9,0
17 Lencho Yakimovo 7 3 0 4 6 6,0
18 Timok Bregovo 2 7 2 1 4 5 9,5
19 Botev Gramada 7 2 0 5 4 9,0
20 Vidinskite grosmaistori 7 2 0 5 4 6,5
21 Quartz Rgotina 7 1 0 6 2 8,0
22 Sportist Rakovitsa 7 0 0 7 0 2,0

Класиране по дъски:

XXXVI memorial 17 Partizani Makresh

Organizer(s) : Obstina Makresh, Chess Club “Naiden Voinov”
Tournament Director : Pero Velkov
Chief or supervising arbiter : Evtim Stefanov
Town : Makresh
Date : 2015/01/24

Board list after round 7

(exclusve forfeit points), sorted according to Points, Performance, number of victories, Percent, Games ascending (Less is better)

Board 1

Rank Name Rtg Team Pts. Rp + % Games
1 Milchev Miroslav 2200 Partizani Makresh 7,0 2271 7 100,0 7
2 Metodiev Marian 1900
Timok Bregovo 1
6,0 1852 6 85,7 7
3 Pantev Vitko 0 Chitaliste Makresh 6,0 1823 6 85,7 7
4 Krastev Vladimir 2048 Mitrovtsi 5,5 1659 4 78,6 7
5 Naidenov Emil 0 Raketa Bel imel 5,0 1751 5 71,4 7
6 Catana Costel 0 Calafat 1 5,0 1722 4 71,4 7
7 Valchev Valeri 0 Zvezda Makresh 4,5 1716 4 64,3 7
8 Antov Antanas 0 Midgur Gorni Lom 4,0 1636 4 57,1 7
9 Mladenov Malin 0 Dunavtsi 4,0 1543 3 57,1 7
10 Ivanov Tsvetan 0 Botev Dimovo 3,5 1707 3 50,0 7
11 Ninkov Nikifor 0 Botev Gramada 3,5 1493 3 50,0 7
12 Socol Alex 0 Calafat Amatori 3,0 1379 3 42,9 7
13 Borisov Ludmil 0 Vihar Vinarovo 3,0 1350 3 42,9 7
14 Petrov Petar 0 Timok Bregovo 2 3,0 1350 3 42,9 7
15 Ivanov Ivan 0 Vidinskite grosmaistori 2,5 1327 2 35,7 7
16 Vatov Ventsislav 0 Yordan Yonchev Kula 2,5 1298 2 35,7 7
17 Markov Martin 0 Himik Vidin 2,0 1428 2 28,6 7
18 Tsenov Blagoi 0 Chiprovtsi 2,0 1335 2 28,6 7
19 Yordanova Kristina 1600 Naidenovi 2,0 1335 2 28,6 7
20 Milanov Simeon 0 Lencho Yakimovo 2,0 1242 2 28,6 7
21 Nikolov Petar 0 Sportist Rakovitsa 1,0 1091 1 14,3 7
22 Percic Slobodan 0 Quartz Rgotina 0,0 714 0 0,0 7

Board 2

Rank Name Rtg Team Pts. Rp + % Games
1 Kostov Miroslav 1950 Himik Vidin 6,0 1873 5 85,7 7
2 Dimitrov Georgi 1800 Timok Bregovo 1 5,5 1816 5 78,6 7
3 Tsvetkov Krasimir 1940 Naidenovi 5,5 1679 5 78,6 7
4 Metodiev Anatoli 0 Timok Bregovo 2 5,5 1630 5 78,6 7
5 Slavchev Plamen 0 Midgur Gorni Lom 5,0 1722 5 71,4 7
6 Iliev Ilian 2150 Partizani Makresh 5,0 1694 5 71,4 7
7 Georgiev Lubomir 0 Yordan Yonchev Kula 5,0 1558 5 71,4 7
8 Nikolov Metodi 0 Vihar Vinarovo 5,0 1558 5 71,4 7
9 Yordanov Vencho 0 Dunavtsi 4,5 1551 4 64,3 7
10 Dimitrov Daniel 0 Zvezda Makresh 4,0 1770 4 57,1 7
11 Stefanov Veselin 0 Botev Gramada 4,0 1577 4 57,1 7
12 Todorov Bozidar 0 Chiprovtsi 4,0 1577 3 57,1 7
13 Asparuhov Lazarin 0 Raketa Bel imel 3,5 1583 3 50,0 7
14 Tomov Aleksandar 0 Vidinskite grosmaistori 3,0 1427 3 42,9 7
15 Cristea Gigi 0 Calafat 1 2,5 1482 2 35,7 7
16 Varbanov Mihail 0 Botev Dimovo 2,0 1532 1 28,6 7
17 Ivanov Milcho 0 Chitaliste Makresh 2,0 1426 2 28,6 7
18 Angelov Todor 0 Lencho Yakimovo 2,0 1321 2 28,6 7
19 Penkov Penko 1740 Mitrovtsi 2,0 1319 0 28,6 7
20 Milic Zoran 0 Quartz Rgotina 1,0 1198 1 14,3 7
21 Sclipcea Savastel 0 Calafat Amatori 0,0 677 0 0,0 7
22 Tsvetanov Ventsislav 0 Sportist Rakovitsa 0,0 600 0 0,0 7

Board 3

Rank Name Rtg Team Pts. Rp + % Games
1 Tsokov Tsvetan 1900 Himik Vidin 7,0 2250 7 100,0 7
2
Grigorov Evgeni
2080 Quartz Rgotina 7,0 2250 7 100,0 7
3 Dumitrescu Ionel 0 Calafat Amatori 6,0 1709 6 85,7 7
4 Minski Nikolai 0 Chiprovtsi 5,0 1723 5 71,4 7
5 Stoyanov Georgi 0 Botev Dimovo 4,5 1743 4 64,3 7
6 Macamete Marin 0 Calafat 1 4,5 1667 4 64,3 7
7 Florov Pavel 2055 Mitrovtsi 4,5 1502 4 64,3 7
8 Paskalev Pepi 1750 Partizani Makresh 4,0 1619 4 57,1 7
9 Rachev Pero 0 Chitaliste Makresh 4,0 1500 4 57,1 7
10 Hristov Milcho 0 Timok Bregovo 1 3,5 1521 3 50,0 7
11 Naidenov Emil 0 Naidenovi 3,5 1494 3 50,0 7
12 Markov Konstantin 0 Yordan Yonchev Kula 3,5 1400 3 50,0 7
13 Antov Tsetsko 0 Midgur Gorni Lom 3,0 1497 3 42,9 7
14 Naidenov Dimitrincho 0 Raketa Bel imel 3,0 1444 3 42,9 7
15 Perkov Yordan 0 Dunavtsi 3,0 1444 3 42,9 7
16 Ninov Viktor 0 Zvezda Makresh 2,5 1419 2 35,7 7
17 Pergov Zlatko 0 Vihar Vinarovo 2,0 1339 2 28,6 7
18 Kirilov Ivan 0 Lencho Yakimovo 2,0 1313 2 28,6 7
19 Valchev Veni 0 Botev Gramada 1,5 1335 1 21,4 7
20 Iliev Martin 0 Sportist Rakovitsa 1,0 1188 1 14,3 7
21 Ivanov Martin 0 Vidinskite grosmaistori 1,0 1188 1 14,3 7
22 Petrov Vasil 0 Timok Bregovo 2 1,0 1188 1 14,3 7